Výroba kasy pro Trutnov Trails

V únoru jsem se poprvé setkal s projektem Trutnov Trails. Jde o projek jednosměrných terénních stezek pro horská kola. Velké poděkování patří Vám, kteří jakýmkoliv způsobem podporujete stezky, ale KASA vznikla hlavně pro Vás, kteří tento projekt teprve podpořit chcete...

 

    Tento projekt se mi líbí především proto, že opravdu můžeme společně vytvořit místo, kde člověk může jak vypustit, tak zároveň načerpat energii. Cyklistika je obecně v České republice velice rozšířená. Cyklostezky vedou převážně po kvalitních cestách, na kterých kilometry krásně ubývají, a je to taková velká pohoda. Tak velká pohoda, že jediné vzrušení, které člověk zažívá, je pouze, když vidí stánek s občerstvením a klobásou. 

    A právě tyto stezky jsou něco úplně jiného. V první řadě musíte vyjet na vrchol, kde je začátek většiny trailů. Já jsem si prozatím vždy sáhl na dno, než jsem ten "kopeček" vyšlapal. Ale pak už Vás čeká jen obrovská zábava. Tady je to místo, kde využijete svoje tlumiče na kole, kde Vaše kotouče poznají co je rozpálená destička. Já jsem na "modříňáku" po dlouhé době dokázal poslat přední vidlici na doraz. Stačí na chvilku pustit brzdy a věřte, že se Vám rozbuší srdíčko. 

    Ano, je to velká zábava. Zábava, která se tu tvoří především pro Trutnováky. Spousta z Vás přidává ruku k dílu na brigádách a pomáhá, seč jim síly stačí. Jde o práci, kterou nikdo zaplatit nemůže a co jsem měl možnost vidět, tak to vůbec nikoho netrápí. Je opravdu úžasné jak lidé dokáží doslova "potit" krev při snaze vybudovat lepší prostředí ve svém okolí. Pevně věřím, že se tato komunita Trutnovských Trailistů bude rychle rozrůstat a podaří se vybudovat další kilometry stezek. 

    Velké poděkování patří partnerům projektu, kteří jak finančně, tak materiálně pomáhají v budování trailů. Oni pomohli nastartovat tento projekt, ale žádná dobrá duše se nedá "vycucávat" do nekonečna. Na zpevňování zatáček a stezek je potřeba spousta materiálu a právě na ten bude použit Váš příspěvek. Kasu jsem vytvořil jako místo, kam může přispět každý správný Trutnovák. Nechceme tisíce, ani stovky. Stačilo by poslat do kasy jednu korunku za každý nákup. Nedovedu si ani představit, kolik by se podařilo vyšetřit peněz na společnou věc.

    Cestička na kase, po které mince jede, symbolizuje opravdovou cestu, kterou Vaše mince musí urazit, než se v podobě písku, který někdo veze na kolečku, dostane na své místo. Je to stejné jako stavět stezku. Vy ji postavíte, ale někdo jiný má zážitek z toho, že se po ní může projet. Proto já vhodím minci a odcházím. Odcházím s pocitem, že jsem někomu, koho pravděpodobně ani neznám, dokázal přinést zážitek v podobě mince, která si to "valí" hezky po trati, na dobrý projekt, který je tu pro Nás všechny.

 

 

                             

 

 

 

 

 

Zpět

Kontakt

Marek Pavelka

725 505 687

pavelka@pavelkanabytek.cz

Petříkovická 568, 541 03 Trutnov - Poříčí

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace